Sivilceler İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Sivilceler İçin Alınabilecek Önlemler Nelerdir?

Hepimizin şikayet ettiği sivilceler büyük ve küçük şekilleriyle hepimize rahatsızlık vermektedir. Bayanlar yüzüne çok önem verirler ve güzel gözükmesini isterler. Bu yüzden bu sivilceleri önleme ve kurtulma önerileri vereceğiz. Bir kadının güzelliği yüzünden belli olur sivilceler kötü gözükmesi için zemin hazırlar. Birkaç kremle ve yüzünüz için iyi gelen sivilcelere karşı doğal yöntemlerle istediğiniz yüze sahip olabilirsiniz. Kimyasal kullanmamaya özen gösterin sivilcesiz bir yüz her zaman pürüzsüzlük demektir kadının ilk ilgi çeken tarafı yüzüdür. Şimdi size önlemleri anlatacağım.

Sivilceler İçin Alınabilecek Önlemler

 Yüz daima temiz tutulmalı ve her makyaj yapıldıktan sonra yatarken makyajımızı temizlemeliyiz. Sıcak su kullanmadan yüzünüzü temizlemeniz yüzünüzü daha pürüzsüz yapar. Sert sabunlar kullanılmamalı ve bilinmeyen markalar kullanılmamalı. Sert sabunlar ciltteki sivilcelerin daha fazla çoğalmasına yardım eder.

 Size tavsiyem nemlendiriciler kullanmanız çünkü yüz kurumaya meyillidir.

 Saçlarımıza sürdüğümüz kimyasal maddeler yüzümüze değdiğinde zarar verebilir bu yüzden kullanmasanız yüzünüz için daha iyi olur.

 Ellerimizi yüzümüze sürmemeye özen göstermeliyiz yüzümüze bakteriler ve virüsler yayılabilir.

 Mümkün olduğunca güneş ışınlarından uzak durmalıyız. Şapka vb. takarak yüzümüzü güneş ışınından koruyabiliriz.

 Çikolata cips gibi yüzde sivilce yapan şeyleri yememeniz yüzünüzde sivilce olmasını önleyebilir. Yağlı yiyecekler her zaman sivilce oluşumunu sağlar. Uzak durmanız yüzünüzde sivilce çıkmasını önler.

 Egzersiz yapmanız sizi sinir ve stresten korur ve yüzünüzde yeni bir sivilce oluşmasını önler.

 Cildinizi aşırı ovalamamanız ve keselememeniz sivilceleri artırır.

 Sivilceleri sıkmayın veya koparmaya çalışmayın elinizle yapmanız sivilcenin deriye inmesine ve daha iltihaplı çıkmasını sağlar.

 Makyaj malzemelerinizi özenle seçiniz iyi ve bilinen markalar olmasına özen gösterin bilinmeyen markalar her zaman yüzünüze zarar verir ve daha fazla çıkmasını sağlar sürekli makyajda sivilce oluşmasını sağlar aşırı makyaj yapmaktan da kaçınınız ve sık sık yüzünüzü yıkamaya özen gösterin.