5 Adımda Fazla Kilolara Veda

5 Adımda Fazla Kilolara Veda

Yıllardır spor hocalarıyla, kişisel antrenörlerle çalıştınız ancak hiç sonuç alamadınız mı? Bundan sonra böyle bir sorununuz olmayacak çünkü ailesi olarak sizin için harika bir yazı hazırladık. 5 adımda fazla kilolarınıza kalıcı olarak veda edebilirsiniz artık. Gelin bu 5 adıma beraber göz atalım:

Sağlıklı Olmayı İsteyin

Geçici beslenme ve diyet programlarını 12 ayın 8 ayında yatmayı ve yaza girerken bu konuda stres yapmayı bir kenara bırakın. Her şey beyinde başlar ve orada biter, biliyoruz ki hızlı verilen kilolar hızlı alınıyor ve önemli olan sporu hayatınızın merkezine oturtarak onu sevmeniz ve hayatınızda sağlıklı olmayı istemeniz.

Doğal Beslenin

En önemli zayıflama yöntemlerinden biri de doğal beslenmek. Her ne kadar günümüzde GDO’suz ürünler bulmak oldukça zorlaşmış olsa da eliniz geldiğinde hazır gıdalardan kaçınarak kilo alımına yol açan katkı maddelerinden uzak durmak zayıflamak için birebir bir yöntemdir.

Düzenli Doktor Kontrolüne Gidin

Siz de spor yapıp yapıp kilo veremeyenlerden misiniz? O zaman aile hekiminizi arayarak bir kontrol randevusu almanın zamanı gelmiş bulunmakta, zira tedbir almadan yapılan bilinçsiz sporlar ailede kalp hastalığı, yüksek tansiyon, kolesterol ya da şeker hastalıkları gibi genetik hastalıklar mevcutsa doktor kontrolü şart olmakla beraber doktorunuzun yardımı ile kendinize en uygun sporu seçmeniz de mümkündür.

Branşında Uzman Kişiler İle Çalışın

Hepimizin başına gelmiştir ki, pek çoğumuz bilinçsizce yapılan hareketler soncunda kendimizi sakatlayabiliyoruz, bu yüzden kendi alanında profesyonel eğitimini tamamlamış bir Personal Trainer ile çalışmak çok önemli bir nokta olmakla beraber sağlığınıza yapacağınız en değerli yatırım olabilir.

Düzenli Uyuyun

Özellikle spor yapmaya başladığınız zamandan sonra düzenli uyku uyumak dikkat etmeniz gereken en önemli hususların başında gelmektedir. Spor yapan bireylere verebileceğimiz en büyük tavsiye en az 7-8 saat uyku uyumalarıdır çünkü geceleri uyku halindeyken salgılanan büyüme hormonu spor ile parçalanan kasları onarmaktan yağ yakmaya kadar pek çok hususta etki oluşturan bir hormondur.