Coin Haberleri Son Durum

Coin Haberleri Son Durum

Ülkemizde son yılların en çok ilgi çeken konularından birisi tabii ki de kripto paralardır, kripto para sanal ortamda güvenliği sağlanmış aracı kullanmadan alışverişi yapar. Yani bankalara ve finans kurumlarına ihtiyaç duymadan alışveriş yapabileceğiniz para birimleridir. Birçoğu yasal olmakla birlikte piyasada yasal olmayan birçok kripto parada mevcuttur.

Kripto Para Türleri Nelerdir?

  • Bitcoin – BTC
  • Ethereum – ETC
  • Bittorent – BTT
  • Tezos – XTZ
  • Cosmos – ATOM

Bunlar kripto para türlerinin sadece küçük bir kısmıdır. Ülkemizde en çok işlem yapılan coin türü ise BTC’dir. Değişen piyasa ve değer kaybeden Türk Lirası karşısında en güzel yatırım aracı olarak görülmektedir. Oldukça revaçta olan kripto paralar nasıl değer kazanıyor piyasa neye göre şekilleniyor hep bir merak konusu olmuştur. Bunun cevabı ise arz taleptir. Bitcoin dünyada 21 milyon adet üretilmişken başka bir kripto para 1 milyar üretildiyse fiyatlandırmalarda buna göre değişmektedir. İkinci cevap ise yazılımsal güvenlik olarak gösterilebilir. Çıkartılan bu kripto paralar sanal ortamda olduğu için bunların ele geçirilme durumu ya da hacklenme dediğimiz tüm bilgilerin ele geçirilerek kendi lehlerine çevirmeleri durumu söz konusu dahi olmamalıdır. Bitcoin bunu başarmış en güzel kripto para örneğidir.

Coinlerin Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Birçok coin haberleri sürekli bu paraların maddi boyutundan bahseder ancak hiçbir kuruluş güvenlik önlemlerinden bahsetmez. Kripto paralar sanal ortamlarda üretilmiştir. Yani somut olarak bir karşılığı yoktur. Bu yüzden ele geçirilme riski de yüksektir. Özel yazılımlar ve denetimler ile bu kripto paraların güvenliği sağlanmaktadır. Size en güvenli alışverişi de internet sayfaları üzerindeki ilgili online siteler sunmaktadır. Korkusuzca alışveriş yapabilir dilediğiniz yatırımlara destek sağlayabilirsiniz. Güvenceniz biziz.