ALUMİNYUM SAC NEDİR VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

ALUMİNYUM SAC NEDİR VE ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Doğada en çok kullanılan metallerden biri olan alüminyum saclar, paslanmaya karşı dirençli olduğu için birçok farklı alanda kullanılabilir. Gümüşi renge sahip olan bu ürünler, hafif olduğu için ön plana çıkar. İşlenebilir özelliği sayesinde birçok farklı sektörün tercihi olan alüminyum sac seçenekleri, Roma medeniyetinden Yunan medeniyetine kadar çok çeşitli alanlarda kullanılabilir. Eski dönemlerde boya renklerinin sabitleştirilmesinde kullanılan bu ürünler, günümüzde çelik endüstrisinde önemli bir yere sahiptir. Silkat kayaların hava ile etkileşime girmesi ile meydana gelen bu ürünler, kireç taşının tepkimeye girmesi ile kullanıma en yakın haline bürünür. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Aluminyum Sac Nitelikleri Nelerdir?

Doğada bileşik halde bulunan alüminyum, işlenerek aluminyum sac haline dönüştürülür. Kıvılcım çıkarmadığı için ışıl işlem görebilen bu ürünler, yaşamın her alanında görebileceğiniz birçok alanda kullanılır. Gerilebilir özelliği sayesinde beklentileri tam olarak karşılayan saclar, yüksek dayanıklılığı sayesinde beklentilerinizi tam olarak karşılar. Haddeleme yöntemiyle elde edilen bu ürünlerin kalın olarak üretilen formu ise plaka olarak adlandırılır.

Aluminyum Sac Hangi Sektörlerde Kullanılır?


Dekoratif kaplama gereksiniminin olduğu alanlarda tercih edilen bu ürünler enerjiden inşaata kadar çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bunun yanı sıra makine, otomotiv, reklam, gemi üretimi ve savunma sanayi gibi birçok farklı alanda tercih edilebilen bu ürünler, ekonomik olduğu için de ekstra avantajlara sahiptir. Mutfak gereçleri, spot ışıkları, soğutucu üretimi gibi aklınıza gelebilecek birçok üründe görebileceğiniz bu ürünler 7075, 6061, 5083 ve 5754 gibi farklı özelliklere göre üretilebilir. Bu nedenle sektörünüz için en uygun olan alüminyumu kullanmak için kurumsal firmaları tercih edebilirsiniz. Bu firmalar sayesinde en doğru sonuçlara ulaşabilirsiniz.