Kask İçi Kulaklık Özellikleri

Kask İçi Kulaklık Özellikleri

Kask içi kulaklık, mikrofon özellikleri ve teknik yapılarıyla standart kablolu kulaklıklardan farklıdır, kask iç kulaklıklar akıllı telefonların her iki işletim sistemine de uyumludur. Bu ürünler motosiklet sürücülerinin sürüş sırasında gelen çağrılara cevap vermek üzere üretilen özel tasarım donanımlardır. Bu nedenle gürültü bloke filtrelerine sahiptir. Uzun süreli kullanıma imkân verir. Bunun yanında rüzgâr ve parazit engelleme filtreleri sayesinde yüksek ses kalitesine sahiptir. Bazı modellerde kolay kontrol düğmeleri bulunur. Doğrudan fonksiyon düğmesi ile sürüş güvenliğini azaltmadan çağrı cevaplanabilmesini sağlar. Kulaklıklar modellerine göre 1 m.den başlayan mikrofon çekme kapasitesi ile farklı bir çalışma performansının yanında otomatik yanıtlama ve farklı iki cihaza bağlanabilme özelliği gibi fonksiyonları sayesinde sağlıklı iletişim kurmayı sağlar.

Kask İçi Kulaklık Nasıl Bağlanır?

Kask içi kulaklık, kulaklık kask seti, bağlantı ve şarj kabloları, montajı sağlayan yapışkanlı keçeden oluşan parçaları bulunmaktadır. Kask içi kulaklıklar kaska monte edilir. Kulaklık, kask içinde kulak hizasına denk gelecek biçimde yapıştırılır. Mikrofon sağ ya da sol kısımdan çıkartılması ile işlem son bulur. Açık kask modelleri ile uyumlu olan kulaklıklar kask ve kulağa yerleştirme şekilleri ile diğerlerinden ayrılır. Kapalı kask modelleri ile uyumlu olan kulaklıklar daha sade bir tasarıma sahip olmakla birlikte mikrofonun ağız kısmına yakın olması nedeniyle diğer modellere göre daha fazla farklılığa sahiptir.

Kask İçi Kulaklık Modelleri ve Fiyatları

Kask içi kulaklık modelleri birbirinden farklı özellik taşır. Bu nedenle de kask kulaklıklarının fiyatları da değişkenlik göstermektedir. Performans ve uyumlu oldukları kask çeşitleri gibi unsurlarda kask içi kulaklık fiyatlarını etkiler. Piyasada bütçenize uygun birçok kask modeli bulunuyor. Daha detaylı bilgi için internet sayfaları üzerindeki ilgili online mağazaları ziyaret edebilirsiniz.