Fiber Optik Sistemlerin Gelişimi

Fiber Optik Sistemlerin Gelişimi

Fiber Optik Nedir

İnsanlık ilk çağlardan itibaren çeşitli yollar geliştirerek birbirleri ile iletişim kurmanın yollarını aramıştır. Çıkarılan sesler ile başlayan bu süreç, dumanla haberleşmeden günümüz teknolojisinin getirdiği imkanlara kadar ulaşmayı başarmıştır. Fiber optik kablo bu sürecin en gelişmiş aşamalarından birisidir. Bu sistemler günümüzde televizyon yayıncılığı, internet, telefon, ulusal savunma sistemleri, otomotiv sanayi gibi pek çok sektörde kullanılmaktadır. Fiber kablo sistemleri, sistem maliyeti gibi konularda profesyonel destek almak için sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Fiber Optik Sistemler Nasıl Çalışır

Fiber optik sistemler ışığın tam yansıması prensibine dayanır. Hassas bir üretimden geçen ince bir cam üzerinde ışık hızında iletim gerçekleştirilir. Işık hızı saniyede 300 bin kilometredir. Bu cam ipi çevresinden saran cam örtü, ışığın dışarı taşmasına engel olur ve yansıyan ışıkları tekrar merkeze yani cam ipe yönlendirir. Bunun yanında fiber optik kablonun çevresinde yer alan kılıf nem, sıcaklık, su, darbe vb. dış etkenlere karşı iletimi korur. Fiber optik sistemler bu özellikleri sayesinde çok yüksek verimde ve kayıpsız bir iletim sağlamayı başarırlar.

Fiber Optik Kablo Fiyatı

Fiber sistem sağlamanın maliyetini en fazla fiber optik kablo alacağınız üretici belirler. Bunun yanında uygun fiyatla en iyi kaliteye ve yapıya sahip kabloyu almak fiber optik sistemin devamlılığı açısından iyi olacaktır. Fiyat araştırması yapmak için tr.prysmiangroup.com isimli web sitesinde gezinebilirsiniz. Ayrıca sitede yer alan ve bilgi yükü oldukça yüksek olan makaleleri de okumanız iyi olacaktır.