Sağlık Bakanına Nasıl Ulaşabilirim?

Sağlık Bakanına Nasıl Ulaşabilirim?

3 Mayıs 1920 tarihinde 3 sayılı kanun ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı gün geçtikçe gelişmiş dünya ya kendini tanıtmıştır. 58. Hükümetin acil eylem planında ''Herkese Sağlık'' adı altında uygulanması öngörülen temel hedefler belirlenmiş ve gün geçtikçe uygulanmıştır. Bunların başlıca bazıları şunlardır; Sağlık bakanlığının idari açıdan yeniden yapılanması, tüm vatandaşların genel sağlık sigortası altına alınması, sağlık kuruluşlarının tek çatı altında toplanması, aile hekimliği uygulamasına geçilmesi, anne ve çocuk sağlığına özel önem verilmesi, özel sağlık yatırım yapılmasının özendirilmesi gibi birçok uygulama planlanmış ve yürürlüğe girmiştir. Cumhuriyetin kuruluşundan bu güne kadar sağlık sektöründe atılan büyük adımlar en güzel şekilde değerlendirilmiş ve bu adımlara sahip çıkılmıştır. Sağlık bakanı Fahrettin Koca'ya resmi sosyal hesaplarından veya bakanlık numaralarını arayarak özel kalemden randevu alarak ulaşabilirsiniz. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Sağlık Bakanı Kimdir?

Günümüz sağlık bakanı Dr. Fahrettin Koca'dır. 2 Ocak 1965 Konya doğumlu olan Fahrettin Koca İlkokulu doğduğu yerde liseyi Bursa Erkek Lisesinde okudu. Daha sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamlayıp tıp doktoru unvanını almaya hak kazandı. Çeşitli sağlık kuruluşlarında çok önemli görevlerde bulundu. Evli ve 4 çocuk babası olan sağlık bakanı Fahrettin Koca, birçok alanda önemli konumlardadır.

Bakan Yardımcıları


Prof. Dr. Sabahattin Aydın: 1959 yılında Bolu da doğan Sabahattin Aydın ilköğretimini İstanbul da Şair Nedim İlkokulunda tamamladı daha sonra Darüşşafaka Lisesinde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1985 yılında mezun oldu. Birçok alanda görev yapan Sabahattin Aydın 18.11.2020 tarihinde Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı.

Doç. Dr. Tolga Tolunay: 1977 yılında Kilis'te doğdu. İlkokul ve liseyi Gaziantep'te okuduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Evli ve 2 çocuk babası olan Tolga Tolunay 2 Nisan 2021 tarihinde bakan yardımcılığına atandı.

Dr Şuayip Birinci: 1973 yılında Rize'de doğdu. İlkokul ve lise eğitimini Rize ve Trabzon illerinde bitirdikten sonra Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu. Birçok sağlık alanında hizmet verdikten sonra bakan yardımcılığına atandı.