4 MEVSİM LASTİK KULLANIMI

4 MEVSİM LASTİK KULLANIMI

4 MEVSİM LASTİK ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

4 mevsim lastik hemen hemen her iklim koşuluna ayak uydurabilen yaz veya kış aylarında lastik değiştirme zorunluluğunu ortadan kaldıran kurtarıcı nitelikte bir lastik çeşididir desek yanlış olmaz. 4 mevsim lastik üretimi sırasında yaz lastikleri ve kış lastiklerinin taşıması gereken özelliklerin karması niteliğinde bir lastik çeşidi ortaya çıkarılmıştır. Dışarıdan bakınca kesitleri açısından kış lastiklerini andıran 4 mevsim lastik çok zorlu kış koşulları haricinde yaz kış rahatlıkla kullanılabilir. Güvenli sürüş ve konfor açısından yeterli düzeyde olan 4 mevsim lastikler pek çok kişinin tercihidir. 4 mevsim lastik ılıman iklimlerde rahatlıkla kullanılabildiği için kış sıcaklığı -5 derecenin altına düşmeyen yerlerde kullanıma uygundur. Böylelikle hem yaz hem kış ayında aynı lastiği kullanabiliyor olmak sürücüleri hem ekonomik olarak rahatlatır hem de lastik değiştirmeyecekleri için depolama sorunu yaşamayacaklardır.

4 MEVSİM LASTİK NEREDEN ALINIR?

4 mevsim lastik alırken lastiğin 4 mevsim olup olmadığını anlamak için üzerinde bulunan ifadelere dikkat etmeliyiz. M+S ifadesi var ise ya da üç tepeli dağ ve ortasında kar sembolü var ise bu lastiğin 4 mevsim lastik olduğu anlaşılır. Lastik alırken genel olarak dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır. Bu durum 4 mevsim lastik alımı için de geçerlidir:

1)Lastiğin araca uygun boyutlarda olması gerekmektedir.
2)Lastiğin üretim tarihinin yeni ve depolama koşullarının sağlıklı olması gerekmektedir. Bir lastiğin üretim tarihinden itibaren raf ömrü 10 yıldır ve lastik alırken üretim tarihi bu yüzden çok önemlidir.

4 mevsim lastik, sektörde öncü, konusunda uzman ekibe sahip ve lider pek çok markanın satış yetkinliğinde olan https://www.siyahhalka.com/kategori/4-mevsim adresinden güvenle satın alınabilir.