Vakum Pompalarının Çalışma Prensipleri

Vakum Pompalarının Çalışma Prensipleri

İlaç, gıda, işleme, tarımsal ve kimyasal uygulamalarda, araç motorlarında basıncın atmosferin altına indirilmesi için vakum pompası kullanılır. Sektöre göre seçilecek modeller de farklı tasarımlardan oluşur. Özellikle yarı işleme alanlarında gazın saflaştırılmasında önemli rol oynar. Gaz moleküllerinin hareket etmesi ile sistemde basınç oluşur. Vakumlama işlemi de pompanın bu basıncın sıfıra düşürülmesi için yapılır. Vakumların oluşturulması gaz transferi ve gaz tutma şeklinde gerçekleşir.

Mekanik Vakum Pompaları

Pistonlar, diyaframlar, çarklar veya üfleyiciler gibi mekanik cihazlarda vakum üretmek amacı ile tasarlanan cihazlara mekanik vakum pompası denir. Yüksek ve düşük vakum sağlayan farklı işletme ve üretimlerde kullanılan tasarımlarla taleplere cevap verilmektedir. Bu modeller istenilen miktarlarda vakum üretmek için idealdir. Birçok uygulamada ve birçok sektörde kullanılabilir. Uzun süreli çalışmalarda uzun süreli kullanımlar için dayanıklı yapıya sahiptir. Karmaşık bir yapıya sahip olması kullanımda ve seçimde dikkat edilmesi gerektiğini ifade eder. Farklı sektörlerde kullanılan farklı vakum pompası modelleri için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

Vakum Pompalarında Uygun Fiyatlı Satış Hizmetleri

Yüzlerce pompa çeşidi var. Her biri farklı üretim ve çalışma alanları için farklı özelliklerde tasarlanır. Pistonlu pompalar, hidrolik pompalar, kapalı devre, vakum ve dişli pompalar bunlardan bazılarıdır. Online firmalarda pompa çeşitlerinden matkaplara, elektrikli el aletlerinden selonoid valf çeşitlerine kadar tüm hırdavat malzemelerini uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.