Seed Cleaning Machine-Tohum Temizleme Fonksiyonel Özellikleri

Seed Cleaning Machine-Tohum Temizleme Fonksiyonel Özellikleri

Seed cleaning machine çeşitleri; tohumlardaki yenmesi imkansız olan kısımları ayırır. Tohumların temizliği açısından hayati önem taşıyor. Tohum temizleme işlemleri; savurma, paketleme, kurutma, tasnif etme, temizlik, kabukları ayırma/ parlatma ve sınıflandırma gibi aşamalardan oluşuyor. Tohum işleme ve depolama öncesinde kurutulması gerekiyor. Toplu olarak tohumların depolanması öncesinde ortalama %10 ile 15 arasında kurutulması gerekmektedir. Tohumları çok işlemeden ilk olarak taneler temizlenmelidir. Tohumlar boyutlarına göre sınıflandırılır. Tohumları tartma, torbalama gibi birçok tahıl işleme çözümleriyle piyasaya sunuluyor. Düşük kaliteli, efekte ve istila edilmiş tüm yabani otlar hızlıca temizlenir. Seed cleaning machine çeşitleri aynı zamanda tohumların içine hapsolmuş metal ve demir parçalarını da yok eder.

Seed Cleaning Machine- Tohum Temizleme Kullanımı Neden Önemli?

Seed cleaning machine, ekonomik şekilde tohumları temizler. Tahrip olmuş ve kötü görünümlü tohumlar maalesef enfeksiyon yayar. Kişinin yaşamını tehlikeye atacak kadar kötü içerikli enfeksiyondur. Bundan dolayı sadece kaliteli ve düzgün tohumların üretimi yapılmalıdır. Hasarlı, cansız özetle enfeksiyonlu tohumlar imha edilerek insanların can sağlıkları güven altına alınır. Tohum temizleme hasat işleminin hemen arkasından temizlenir. Bazı ıslak tohumların çekirdekleri %12 ile 16 nem miktarında kurutularak makineye zarar vermeleri engellenir. Çünkü ıslak halde tohum çekirdekleri makinelerin çizebilir. Ayrıca makineler cihaza koyulmadan önce mutlaka temizlenmelidir.

Seed Cleaning Machine- Tohum Temizleme ile %100 Hijyen

Seed cleaning machine çeşitleri %100 hijyen sağlamaktadır. Küf, pas vb. durumların oluşmaması için koruma sistemli geliştirilmiştir. Zararlı olan tüm tohumlar kolayca yok edilir. Yüksek motor gücü sayesinde büyük miktardaki tohumlar kısa sürede temizlenir. Seed cleaning machine, kademeli efektlerle tohumları temizliyor. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfalarını üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.