Run Flat Lastikler Nasıl Değiştirilir?

Run Flat Lastikler Nasıl Değiştirilir?

Savunma sanayi başta olmak üzere birçok sektörde tercih edilen run flat lastikler, olası kriz anlarında aracın sorunsuz bir şekilde ilerlemesine olanak sağlar. Araç matkapla delinse de, kurşunlara maruz kalsa da jant üzerine düşmeden yaklaşık 100 km boyunca ilerler. Bu özellikleri sayesinde dünyanın pek çok alanında tercih edilen ürünler aynı zamanda para taşıma araçları ve VIP limuzinler için de tercih edilir. Lastiğin patlaması durumunda aracın durdurularak lastik değişimi için efor ve zaman kaybedilmesini engelleyen sistemler otomatik olarak devreye girerek kullanıcıları için birçok avantaj oluşturur.

Yedek Lastik Değişim Gereksinimi Ortadan Kalkıyor

Yedek lastik taşıma gereksinimini ortadan kaldıran run flat lastikler değişim için runflat sökme ve takma makinelerine ihtiyaç duyar. Lastiklerin özelliklerini kaybetmemesi için ihtiyaç duyulan değiştirme aparatlarının eksiksiz olarak kullanılması gereklidir. Lastiklerde meydana gelen problemlerde öncelikle lastik basınç kontrol sistemi vasıtasıyla lastiğin basıncını kontrol etmeli, ardından aracı saatte 80 km’yi aşmayacak şekilde lastik değişim merkezine götürmelisiniz. Son derece kolay kullanımlı bir sisteme sahip olan makineler, profesyoneller tarafından kullanılarak lastik değişim işleminin çok daha basit bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanır.

Runflat Makinelerini Oluşturan Bileşenler

Farklı modellere sahip olan runflat makinelerinde standart bazı özellikler vardır. Lastik sökme ve takma sistemi, çember sökme sistemi, kumanda ünitesi, vinç sistemi ve elektrik sistemi gibi bölümlerinin bulunduğu makinelere internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalar vasıtası ile ulaşılabilir. Lastik sökme ve takma sisteminde 1 tane itici ve 2 tane çene bulunur. Çember sökme sisteminde yanağın düşürülmesine imkan veren özel bir sistem bulunur. Kumanda ünitesi lastik ve çember sökme-takma işlemlerinin yönetimini kontrol etmenizi sağlar.