Sağlıklı Eğlenceli Yiyecekler Nelerdir

Sağlıklı Eğlenceli Yiyecekler Nelerdir

Sağlıklı Yiyecekler

Aile içinde eğlenceli günlerde yemek konusunda harcanan bütün dikkatler bir anda uçup gider. İşte bu yüzden bu gibi organizasyonlarda size cips veya bunun gibi ürünlere alternatif olarak bazı tavsiyeler vermek istiyoruz:

Tavsiyeler

Çiğ Sebze ve Soslar: Güzel bir sosun etrafına çiğ sebzeleri dizin. Kırmızı ve yeşilbiberler, havuç dilimleri, küçük domatesler… İstediğiniz her şey olabilir. Sos için yağsız köy peynirini ya da krem peyniri, limon ya da ananas suyunu tercih deneyin.

Sandviç Seçimleri: Sandviçler her zaman kolay hazırlanan ve oldukça sevilen atıştırmalıklar olmuştur. Üstelik bu lezzetli şeylerin elde yenebilmesi onları popüler yapar. Güzel sandviçler için kepekli ekmeklerin üzerine tuzsuz yağ sürün ve içini muz püresi ya da peynirle doldurun.

Patlamış Mısır: Tavanın üstüne ince bir tabaka Ayçiçek yağı dökün ve üzerine sıralar halinde mısır çekirdekleri koyun. Tavanın kapağını kapatın ve ısınmasına izin verin. Birkaç dakika sonra mısır patlaklarının sesini duyacaksınız. Patlama sesleri azalmaya başladığında ocağı kapatın. Bir tutam tuz veya şekerle patlamış mısırlarınızı daha lezzetli hale getirebilirsiniz.

Meyve Tabakları ya da Meyve Salataları: Lokma büyüklüğünde doğradığınız çeşitli meyveleri büyük bir servis tabağına ya da uzun çubuklara güzelce dizin. İştah açıcı renk cümbüşü için kivi, çilek, kara ve yeşil üzüm, mandalina veya ananas dilimleri kullanabilirsiniz.

Sütlü Meyveli Karışımlar: karıştırıcınızın içine süt veya yoğurtla birlikte meyveleri koyarak iyice karıştırın. Eğer uygun görürseniz içine biraz buz atın. Bunun için muzu, çileği ve şeftaliyi deneyebilirsiniz.