İnşaatlarda Güvenlik Sağlayan File Çeşitleri

İnşaatlarda Güvenlik Sağlayan File Çeşitleri

İnşaatların dış cephe çalışmalarında güvenlik tedbirlerinin alınması, hem vicdani hem de yasal sorumluluktur. Güvenlik ağları düşme ve durdurma amaçlı olarak inşaat alanlarında istenilen korumayı sağlayan ürünlerdir. Yüksekten düşme olasılığı olan çalışmalarda hem malzemelerin hem de çalışanların güvenliği amaçlanır. Çalışanlar kendilerini güvende hissettikleri için, hem özgür hem de daha verimli çalışma yaparlar. İnşaatlarda yüksek boşlukların doldurulması, merdiven boşluklarının doldurulması ve dış cephelerde güvenlik sağlanması için inşaat güvenlik filesi çeşitleri farklı ebat ve özelliklerde imal edilmektedir. Pasif düşme ve durdurma sistemleri olarak bilinen güvenlik alanlarında etkili koruma ve güvenlik sağlanmaktadır. Bu konuda bilgi almak ve merak ettiğiniz soruları sorabilmek açısından internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmalara bakabilir ve buradan detaylı bir şekilde inceleme yapabilirsiniz.


Kaset Tip Güvenlik Ağları Nedir?

Farklı tipte inşaat alanlarında kolay, pratik montajlama ve yüksek güvenlik avantajı sağlayan sistemlerdir. Özellikle şantiye ortamlarında yaygın olarak bu tip güvenlik ağları kullanılır. Asansör boşlukları, cam korumaları, kazılan çukurların etrafını çevirmek için bu tip file imalatı ve montaj teknikleri uygulanır. İş güvenliği uzmanları tarafından inşaat ve şantiyede nerelerde güvenlik ihtiyacı olduğu belirlenir. Çalışanların başına inşaat malzemelerinin düşmemesi için de bu sistemlere ihtiyaç duyulur. Vinç ile kullanıma uygun sistemler, polyemid malzemeden üretilir ve çelik halatlarla borulara bağlanır. Girinti, çıkıntı, kenar ve köşe durumları da kaset tip güvenlik ağları ile çözümlenir.

İnşaat Güvenlik Ağı Tipleri


Yatay kullanımlar için, T tipi sistemler uygulanmaktadır. S tipi ağ sistemleri ise kenar ipi olan inşaat güvenlik ağı çeşitleridir. V ve U tipi güvenlik ağı modelleri de inşaat çalışmalarında sıkça kullanılan modellerdir. Bu ürünlerde üretim tamamı ile mekânın gerektirdiği ölçü ve ebatlarda yapılarak, profesyonel montajlama yapılır.