İsteğe Bağlı Bireysel Emeklilik Sigortası

İsteğe Bağlı Bireysel Emeklilik Sigortası

Hayatın karşımıza çıkarabileceği risklere karşı teminat niteliği gösteren sigorta, risk oluşturan değişim, oluşum ve olaylara karşı maddi ve manevi açıdan hazırlıklı olmamızı sağlayan bir güvencedir. Zorunlu sigorta türleri yanında bireysel olarak yapılan başta emeklilik olmak üzere, sağlık, hayat, kaza... gibi teminat türleri insanların eğitimde, emeklilikte ya da sağlıktı yaşaması olası olaylara karşı maddi önlem almasını sağlar. Detaylı bilgi için online internet sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Sigorta Türleri

Bireysel emeklilik, emekliliğe yönelik bir sigorta türüdür. Çalışma hayatının bittiği bu dönemde maddi açıdan rahatlama ve daha güzel bir yaşam vaat eden kişiye özel BES uygulaması küçük taksitler halinde geleceğe yatırım yapmaktır. Zorunlu olarak olması gereken sosyal güvenlik sistemini tamamlama özelliğine sahip olup sistemde 10 yıl kalarak emeklilik hakkı elde etmek mümkündür. İki şekilde yapılabilir. Yasal olarak zorunlu olan BES ve isteğe bağlı BES.

Neden Emeklilik Sigortası Yaptırmalısınız?

İster çalışan bir birey olun ister çalışmayan bir birey olun geleceğinizi garanti altına almak ve çalışamadığınız durumlarda bir maaş almaya hak kazanmak için emeklilik sigortası yaptırmanız gerekir. Düzenli olarak ödenen pirimler bir fonda birikerek ileriki dönemde emeklilik maaşı almanızı sağlar. Sistemi başlatmak için bir sigorta şirketi ile anlaşmanız ve sigorta primlerinizi belirlenen süre dahilinde düzenli olarak ödemeniz gerekir. Detaylı bilgi almak ve sigorta türleri paket fiyatlarını öğrenmek için online internet sayfaları ile iletişime geçebilirsiniz.