Kültür Taşı Nedir?

Kültür Taşı Nedir?

Dekorasyon amacı ile kullanılan taşlardan birisi de kültür taşıdır, kültür taşı, eski ve yeni yapılarda kullanılan tuğladan esinlenerek üretilmiş bir yapı malzemesidir ve kültür tuğlası olarak da bilinir. Dekoratif tuğlalar iç ve dış mekan tasarımında kullanılır ve uygulandığı alana otantik bir görünüm kazandırır. Kültür tuğlası modellerini yakından incelemek ve fiyat bilgisi almak için internet sayfaları üzerindeki ilgili online firmaları ziyaret edebilirsiniz.

Kültür Taşı (Kültür Tuğlası) Nasıl Üretilir?

Kültür taşı ya da kültür tuğlası özel teknikler kullanılarak üretilir. Doğal tuğla ile aynı görünüme sahip olan bu tuğlalar dekoratiftir ve dekorasyonda kullanılır. Kültür taşı üretmek için öncelikle doğada tuğla üretmek için kullanılan toprak alınır ve uygun kalıplara dökülür ve yüksek ateşli fırınlarda pişirilir. Pişen toprak pres yardımı ile 1.sınıf kalite kalıplarda kaplanır. Bu şekilde 4-5 saat bekletilen tuğlalar kullanıma hazır hale gelir. Topraktan üretilen bu yapı malzemeleri oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Aynı zamanda sağlıklı bir kaplama malzemesi olduğu için iç mekanlarda da gönül rahatlığı içinde kullanılabilir.

Kültür Tuğlası Kullanım Alanları

Kültür tuğlaları özel kaplama malzemeleridir. Geniş bir kullanım alanı vardır. Evlerde, bahçelerde, dış yüzey kaplamada, otellerde, okullarda, hastanelerde, cafe ve restoranlarda kullanım için uygundur. Evlerde sıklıkla TV ünitesi arka fonu oluşturmak için kullanılır. Yatak odası, genç odası ve mutfakta da kullanılabilen kültür taşları uygulandığı mekanı sıradanlıktan çıkarır, farklı ve özgün bir görünüme kavuşturur. Dış cephe kaplama ürünü olarak da sıkça kullanılan kültür taşları uygulandığı yüzeyde ısı ve ses yalıtımı sağlar. Binanın neme karşı daha dayanıklı hale gelmesini sağlayarak ömrünü uzatır. Tüm iklim koşullarında kullanılabilir. Sıcak, soğuk ve nemden etkilenmez. Temizliği kolaydır, kendi kendine temizlenebilir. Kültür taşı çeşitleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için online firmaları ziyaret edebilirsiniz.