Evinizin Tavanı İçin Dekorasyon Önerileri

Evinizin Tavanı İçin Dekorasyon Önerileri

Tavan dekorasyonu çok eski zamanlardan beri bireylerin yuvalarını süsleme de tercih ettikleri başlıca yollardan biridir. Evin rengini ve havasını değiştirmede tercih edilmesi gereken bir dekorasyon çeşididir kesinlikle. Tavanın rengi, şekli, desenleri vs. bütün bunlar odanızın havasını değiştirmenize yardımcı olabilir. Örneğin oturma odanızın koltuk takımının desenleriyle uygun yaparak çok güzel bir kombin yapabilirsiniz. Aynı şekilde rengini yemek masasına uygun yaparak da güzel bir kombin yapabilirsiniz. Veyahut tavanınızın desenini minderlerinizin desenleriyle uygun yaparak şık bir uyum ortaya çıkarabilirsiniz. Bu konuda yani evinizin dekorasyonunda tavanın yeri konusunda kesinlikle sınır yoktur. Tamamen sizin hayal gücünüz ve zevkinize kalmış bir olay bu. Fakat fikir vermesi açısından işte birkaç tavan dekorasyonu örnekleri;

Yıldızlı Gökyüzü

Tavanınızın şeklini yıldızlı gece görünümüne sokarak ailenizle salonda bir aradayken sırtüstü uzanıp sonsuz geceyi ve gökyüzünü ve yıldızları seyredebilirsiniz. Özellikle yatak odası tavanı için çok fazla tercih edilmektedir.

Güneşli Günler

Evinizin oturma odasının tavanını öğlen saat 2.00 sularındaki bir açık gökyüzüne çevirerek geceleri dahi güneşin sıcaklığını hissedebilir ve keyfinizin yerine gelmesini sağlayabilirsiniz. Mutfak tavanı için de tercih edilebilmektedir.

Çiçek Desenli

Evinizin herhangi bir odasının tavanı istediğiniz bir çiçek şekline büründürerek o odanın ambiyansında çok güzel ve doğal bir hava estirebilirsiniz.

Gün Batımı Manzarası

Gün batımı manzarası tavan dekorasyonları içerisinde son zamanlarda sıkça tercih edilen dekorasyon türlerindendir. Romantik akşam yemekleri için birebir olduğu söyleniyor.

Doğa Manzaraları

Evinizin oturma odasının tavanını dilediğiniz doğa manzarası ile şekillendirerek doğayı odanıza taşıyabilirsiniz. Bu konuda sınır yoktur tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış bir konudur bu.

Deniz Manzaraları

Aynı şekilde deniz manzaraları da son zamanlarda çokça tercih edilen bir dekorasyon çeşididir. Şöyle ki güneşli bir ağustos gününde akşamüstü bina boyu dalgalar üzerinde sörf yapan bir adamın görüntüsü çok sık tercih edilen deniz manzaraları arasındadır.

Yerdeki Havuza Tavandaki Havuz

Eğer sizin de oturma odanızda havuz varsa siz de tavan dekorasyonunu sanki havuzun aynadaki yansımasıymış gibi resmedebilir ve çok şık bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Daire Şekilli Asma Tavan

Bir zamanlar son derece rağbet gören ve sonrasında ortalardan kaybolan asma tavanlar şimdilerde de son yeniliklerden biri olarak modada yerini almaktadır. Özellikle daire şeklindeki asma tavanlar ünlüler tarafından pek bir rağbet görmektedir.

Kare Şekilli Asma Tavan

Daire şekilli asma tavan gibi kare şekilli asma tavan da son derece rağbet görmekte olan asma tavan dekorasyonları arasında ve modada yerini almıştır.